نویسنده: صادق

2022-01-13 21:25:36

جلوگیری از بو گرفتن کاور جکوزی


sample image

استفاده از وان های آب گرم جکوزی واقعا لذت بخش است. از جکوزی ها بیشتر برای آرام شدن و دور کردن استرس زندگی روزمره استفاده می شود تا تفریح. کافیست یکبار آن را امتحان کنید تا ببینید چه حس خوبی دارد. به همین دلیل باید به نظافت و رعایت نکات بهداشتی درمورد این وان نیز توجه کنیم. طبیعتا هیچ کس دوست ندارد وارد وانی شود که آب آن کثیف است یا بوی خوشایندی نمی دهد. پوشش یا کاور جکوزی اگر بوی بد دهد، نه تنها باعث ناراحتی خودتان می شود، بلکه اگر میهمانان نیز از آن ها استفاده کنند، باعث خجالت زدگی شما می شود. پس اگر می خواهید بدانید چطور می شود نظافت جکوزی را رعایت کرد و از بوی بد کاور آن جلوگیری کرد، این مطلب را از دست ندهید!

چرا جکوزی بوی بد می دهد؟

برای از بین بردن بوی بد جکوزی و کاور آن، ابتدا باید بدانیم که این بو از کجا نشأت می گیرد. این امر می تواند دلایل زیادی داشته باشد ولی تعدادی از رایج ترین آن ها را در ادامه آورده ایم:

آسیب دیدن یا قدیمی شدن کاور

اگر کاور آسیب دیده باشد یا عمر طبیعی خود را گذرانده باشد، احتمال دارد که دارای لکه های فرسوده باشد. همچنین ترک خودن فوم و پاره شدن درز ها نیز از علائم رایج است. این نوع کاور ها با این درز ها و حفره ها باعث گل آلود شدن آب می شوند که در نتیجه آن، بوی بدی حاصل می شود.

برای اطلاع از مشکلات رایج جکوزی ها و نحوه تعمیر آن ها، می توانید از پست "تعمیر مشکلات رایج وان جکوزی" بازدید نمایید.


به طور منظم جمع نمی شوند

کاور های جکوزی (بیشترشان) را باید به طور منظم از وان جدا کرد و اجازه داد تا اصطلاحا هوا بخورند تا رطوبت باقی مانده از بین برود و از آسیب دیدن نیز جلوگیری شود. تهویه خیلی مهم است زیرا اگر انجام نشود، در نهایت می تواند باعث رشد کپک روی کاور و یا داخل وان شود.

کیفیت نامناسب

یکی از دلایل بو گرفتن کاور ها، رسیدن آب به فوم مرکزی داخل آن ها می باشد. کاور های مرغوب طوری ساخته شده اند که از رسیدن رطوبت به این قسمت جلوگیری می شود، اما جنس های نامرغوب معمولا پایداری کمتری در این مورد دارند و ممکن است به مرور زمان بو بگیرند. بنابراین همیشه از پوشش های جنس خوب استفاده کنید.

 کثیف شدن کاور

بدیهی ترین و شایع ترین دلیل بو گرفتن جکوزی و کاور آن، همین مورد است. شما باید به طور مرتب نسبت به تمیز کردن جکوزی اقدام کنید. اگر این کار صورت نگیرد، کاور و جکوزی انواع لکه ها، کثیفی ها، گرد و خاک و غیره را به خود جذب می کنند که در نهایت می تواند منجر به آلوده شدن آب نیز شوند.

آلوده شدن آب

اگر آب داخل وان آلوده و کثیف شده باشد، استفاده از بهترین انواع کاور نیز مهم نخواهد بود. تصویه می شود به طور مرتب از مواد شیمیایی مانند ضدعفونی کننده جکوزی یا مایع شستشوی وان استفاده کنید تا از رشد باکتری ها و جلبک ها داخل آب جلوگیری شود. کاور جکوزی به راحتی می تواند این موارد را به خودش جذب کند.


جلوگیری از بو گرفتن پوشش جکوزی

تا اینجا دلایل بو گرفتن جکوزی و پوشش آن را بررسی کردیم. در ادامه راهکار هایی برای جلوگیری از بو گرفتن آن را توضیح می دهیم:

اطمینان از پاکیزه و ضدعفونی بودن آب

همانطور که اشاره کردیم، باکتری ها و جلبک ها می توانند به سرعت آب را آلوده کرده و بوی بدی ایجاد کنند. بنابراین بهتر است هرچه سریعتر نسبت به استفاده از محلول های شستشو اقدام کنید تا آب را ضدعفونی کنند. همچنین نسبت به سلامت افراد و نظافت شخصی نیز حساس باشید.

تمیز کردن پوشش به صورت منظم

شما باید به صورت دوره ای و مرتب، پوشش و جکوزی را تمیز کنید حتی اگر ظاهرا مشکلی وجود ندارد. انجام این کار باعث می شود تا از بروز مشکلات در آینده جلوگیری شود.

تعویض پوشش

هر پوششی طول عمر خود را دارد و بپذیریم که بالاخره روزی باید آن را تعویض کنیم. حتی اگر خیلی به نظافت آن ها اهمیت دهیم، عمر خود را خواهند کرد. اگر مشاهده کردید که پاره شده اند و لکه های زیادی در آن ها به وجود آمده است، هرچه سریعتر این کار را انجام دهید.

مواظب دورریز ها و زباله ها باشید

زباله ها و وسایل مختلفی که افراد با خود به جکوزی می آورند، ممکن است به سطح پوشش آسیب برساند و روی آن خراش یا حفره ایجاد کنند. همین آسیب دیدن پوشش در طولانی مدت می تواند منجر به تولید بوی بد شود. بنابراین در حفظ کاور دقت داشته باشید.

سخن پایانی

همانطور که با هم متوجه شدیم، نکات ریزی در نگهداری جکوزی وجود دارد که اگر به آن ها توجه نکنیم، موجب از بین رفتن نظافت و بو گرفتن آن می شود. بهترین راه حل، بررسی و تمیز کردن دوره ای و مرتب وان است که موجب می شود از کثیف شدن وان به صورت جدی جلوگیری شود. به هر حال تمیز نگه داشتن جکوزی کار چندان آسانی نیست و به راحتی ممکن است برای هرکسی اتفاق بیافتد. اگر جکوزی شما بوی کپک می دهد و نمی دانید چطور مشکل را حل کنید، بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید.

صادق

محتواگذار

دوره های مرتبط

دسته بندی ها


دوره متخصص اندروید

دوره ای جامع و کامل برای یادگیری اندروید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.


مشاوره رایگان


درخواست:


فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

دیگر پست ها